Nazistowska demonstracja w Londynie. Uczestnicy przeszli w koszulkach z napisami po polsku

W neonazistowskiej demonstracji zorganizowanej w sobotę w centrum Londynu wzięło udział ok. 25 zwolenników skrajnej prawicy - podaje "The Guardian". O przemarszu nie byłoby zapewne głośno, gdyby nie fakt, że część jego uczestników miała na sobie koszulki "Narodowego Odrodzenia Polski".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasW sobotniej demonstracji wzięło udział około 25 neonazistów. Większość z nich miała ze sobą flagi z nazistowskimi symbolami, skandowano też antyżydowskie hasła. Jak donoszą brytyjskie media, wśród uczestników przemarszu byli zwolennicy "Narodowego Odrodzenia Polski", którzy pojawili się w centrum Londynu w takich koszulkach:

W okolicach brytyjskiego parlamentu, gdzie odbywała się demonstracja, zebrało się także niemal 200 osób protestujących przeciwko poglądom neonazistów. Obie grupy oddzielał od siebie szczelny kordon policji:

Na Twitterze nie odpuścili Polakom

Obecność grupy zwolenników polskich neonazistów była ostro krytykowana przez Brytyjczyków na Twitterze. "Jak szybko zapomnieli, co naziści zrobili Polsce. Co za banda dupków!" - napisał jeden z internautów. Inny drwił, że Polacy postanowili wzbogacić Londyn swoją kulturą.

Niektórzy przypominają także Polakom, co naziści robili z ich przodkami:

Więcej o historii nazizmu przeczytasz w książkach >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: