Polak zagroził "odlajkowaniem" profilu Schwarzeneggera. Internet oszalał po ripoście "Terminatora"

Arnold Schwarzenegger to jedna z gwiazd, która po decyzji amerykańskiego sądu o legalizacji małżeństw jednopłciowych zmieniła swoje zdjęcie na Facebooku na fotografię w kolorach tęczy. Riposta aktora na uwagę niezadowolonego z tej decyzji Polaka podbija sieć.

Po ogłoszeniu werdyktu amerykańskiego Sądu Najwyższego wielu internautów zmieniło swoje zdjęcie profilowe na Facebooku na fotografię w kolorach tęczy. Wśród gwiazd zaangażowanych w akcję znalazł się m.in. Arnold Schwarzenegger. Nie wszyscy fani aktora ucieszyli się jednak z jego decyzji. "Co jest z tobą nie tak, Arni? Muszę cię odlajkować" - napisał w komentarzu jeden z nich.

Arnold SchwarcennegerArnold Schwarcenneger Fot. Facebook/ Beat Magazine

Riposta aktora na komentarz Polaka była błyskawiczna. "Hasta la vista" (hiszp. "Do zobaczenia") - napisał. Ta wypowiedź to cytat z filmu "Terminator 2", w którym aktor zagrał główną rolę. Owa kwestia znalazła się też na liście najsłynniejszych cytatów filmowych ostatnich 100 lat, którą sporządził Amerykański Instytut Filmowy.

embed

Małżeństwa jednopłciowe legalne w całych USA

W piątek amerykański Sąd Najwyższy uznał, że pary homoseksualne mogą zawierać małżeństwa w całym kraju. Przegłosowano orzeczenie zabraniające poszczególnym stanom uwzględniania w lokalnym prawie zakazu zawierania związków małżeńskich przez osoby tej samej płci.

Pary homoseksualne do tej pory mogły zawierać małżeństwa już w 36 stanach oraz w Waszyngtonie. Większością pięciu do czterech głosów Sąd Najwyższy orzekł, że pozostałe 14 stanów, głównie na południu i na środkowym zachodzie, nie może już lokalnie zakazywać ślubów osób tej samej płci.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: