Zamach w Tunezji. Jetairfly, linia należąca do TUI, zawiesza loty do Tunezji. Jeden z samolotów zawrócił

Należąca do grupy TUI belgijska linia lotnicza Jetairfly wstrzymuje loty do Tunezji - informują belgijskie media. Jeden z lotów został cofnięty już w trakcie podróży. Po klientów biura podróży TUI zostaną wysłane puste samoloty.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Jeden z przedstawicieli Jetair, linii należącej do grupy TUI w Belgii, poinformował o tym w rozmowie z VTM NIEUWS. W sumie dzisiaj i jutro zostało skasowanych sześć połączeń tej linii do Tunezji. Dwa samoloty miały dzisiaj polecieć po turystów, jeden z nich został cofnięty już w trakcie lotu.

Zamach w Tunezji

W popularnym tunezyjskim kurorcie Susa zaatakowano dwa hotele, w których przebywali turyści. Zamachu dokonało dwóch uzbrojonych napastników. Ministerstwo spraw wewnętrznych Tunezji mówi o co najmniej 27 ofiarach. Na miejscu doszło do wymiany ognia, świadkowie twierdzą, że słyszeli odgłosy broni maszynowej.

Polskie MSZ sprawdza, czy w zamachu mogli być poszkodowani obywatele Polski. Z kolei polskie TUI ściąga swoich turystów do kraju, choć w Susa nie było klientów biura z naszego kraju.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: