"Dziadostwo. Jak nie srają, to szczają". Czubaszek, Drozda i OT.TO oglądają youtuberów

Polscy komicy internetowi osiągają nierzadko wielomilionową oglądalność. Nie chodzi tylko o Wardęgę, ale też o autorów takich, jak Człowiek Warga czy Abstrachuje. Dzieła youtuberów skonfrontowaliśmy z satyrykami i kabareciarzami znanymi ze starych mediów: Tadeuszem Drozdą, Marią Czubaszek, Katarzyną Pakosińską i kabaretem OT.TO. Jakie były ich reakcje?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 

Kim są youtuberzy, których pokazaliśmy satyrykom?

SA Wardęga

Najbardziej znany polski youtuber. Wykonuje tzw. pranki, czyli uliczne żarty z ukrytą kamerą. Jego najbardziej znany film, "Mutant Giant Spider Dog", obejrzało ponad 140 milionów widzów z całego świata. Wardęgę w serwisie YouTube śledzą ponad 3 miliony subskrybentów. Satyrykom pokazaliśmy jego drugi najpopularniejszy film "Gentleman Spiderman", który do dziś uzyskał 51 milionów wyświetleń.

AbstrachujeTV

Zespół youtuberów z Warszawy, znany z serii filmów opartych na formatach takich, jak "Oczekiwania vs. rzeczywistość" czy "Czego NIE mówią". Obecnie mają ponad 1,7 miliona subskrybentów na YouTube'ie. Ich filmy w jeden dzień od premiery potrafią zebrać milion widzów. Satyrykom pokazaliśmy ich czwarty najpopularniejszy film, "Czego NIE robić: W PKP", z prawie 5-milionową liczbą wyświetleń.

Z Dupy

Kanał Macieja Dąbrowskiego, znanego też jako Człowiek Warga. Ma ponad pół miliona subskrybentów, jego najpopularniejszy film zebrał ponad 1,7 miliona wyświetleń. Znany z serii filmów takich, jak "ZDUPPING", "TAK vs SRAK" czy "Wywiady z dupy". Satyrykom pokazaliśmy jego drugi najpopularniejszy film pt. "Jedyny, Prawdziwy Kandydat Z DUPY", który uzyskał ponad 1,5 miliona wyświetleń.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: