Nowy sondaż Millward Brown. PiS nadal na prowadzeniu, Kukiz sporo traci. Tylko pięć ugrupowań w Sejmie

Prawo i Sprawiedliwość wyprzedza Platformę Obywatelską o 10 punktów procentowych - wynika z najnowszego sondażu Millward Brown dla Faktów TVN i TVN 24. Partię Jarosława Kaczyńskiego poparłoby dziś 33 proc. badanych, PO - 23 proc. Trzecią siłą w Sejmie byłoby ugrupowanie Pawła Kukiza z 19-procentowym poparciem.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasSondaż przeprowadzono na próbie 1002 osób pełnoletnich 23 czerwca.

Największym poparciem cieszy się nadal Prawo i Sprawiedliwość. Popiera je 33 proc. badanych. Partia zanotowała wzrost w stosunku do poprzedniego sondażu realizowanego przez Millward Brown o 3 punkty procentowe.

Drugą siłą w Sejmie byłaby Platforma Obywatelska. Sondaż daje jej 23-procentowe poparcie, co oznacza, że jest ono o 4 proc. wyższe niż w poprzednim badaniu.

Spadek poparcia i powrót poniżej 20 proc. odnotowuje ugrupowanie Pawła Kukiza. Według sondażu muzyk może liczyć na 19 proc. głosów dla swojego ruchu. To 5 punktów procentowych mniej niż w poprzednim badaniu.

Ryszard Petru i jego NowoczesnaPL powoli zyskują głosy wyborców i mogą liczyć na 8-procentowe poparcie.

Piątym - i ostatnim - ugrupowaniem, które znalazłoby się w Sejmie, byłoby Polskie Stronnictwo Ludowe. Ludowcy odrabiają straty - sondaż wskazuje, że dostaliby 5 proc. głosów.

Do Sejmu nie weszłyby Sojusz Lewicy Demokratycznej, Ruch Palikota ani Ruch Narodowy.

Poparcie dla partii politycznych | Create infographics

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: