Zmowa przetargowa w TVP? CBŚ weszło do siedziby Ośrodka Technologii

CBŚ prowadzi na zlecenie prokuratury postępowanie w jednym z działów Telewizji Polskiej. Chodzi o możliwość zmowy przetargowej. Funkcjonariusze przeszukali siedzibę działu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasCentralne Biuro Śledcze Policji przeszukało siedzibę Ośrodka Technologii TVP. Czynności wykonano na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, która prowadzi postępowanie wyjaśniające w tym dziale Telewizji Polskiej.

Zbigniew Jaskólski, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, wyjaśnił, że postępowanie nie jest jawne i zaprzeczył pojawiającym się informacjom, jakoby zatrzymany został jeden z dyrektorów ośrodka. Według rzecznika w TVP do tej pory nie doszło do żadnego zatrzymania.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w sprawę może być zamieszana osoba bliska kierownictwu spółki.

Postępowanie wyjaśniające wszczęto pod koniec kwietnia. Dotyczy ono tzw. zmowy przetargowej, czyli art. 305 Kodeksu karnego.

Ośrodek Technologii TVP to nowy dział spółki. Jak wyjaśnia rzecznik TVP Joanna Stempień-Rogalińska, opracowuje on strategię technologiczną telewizji, pracuje m.in. nad telewizją hybrydową i mediami interaktywnymi. Zajmuje się też obsługą informatyczną.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: