Tragiczny wypadek i policjant, który odwraca uwagę dziewczynki. "Dziękuję panu. Oszczędził jej pan piekła"

Ojciec zginął na miejscu, mama i siostra zostały ranne. I tylko jedna dziewczynka wyszła bez szwanku. Zadbał o nią policjant, który robił, co mógł, by odwrócić jej uwagę od tragicznego widoku.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasPolicjant z małą dziewczynką na rękach, a w tle wrak samochodu i ekipa wydobywająca ofiary wypadku. Taki widok przed dwoma dniami w stanie Kolorado uchwyciła Jessica Matrious, która jechała tą samą trasą co czteroosobowa rodzina (rodzice i dwójka dzieci) i zatrzymała się, by pomóc.

Do wypadku doszło, gdy w SUV-ie pękła opona. Samochód gwałtownie skręcił i zaczął dachować. Niestety, podróżni nie mieli zapiętych pasów. Kierowca, ojciec dziewczynki ze zdjęcia, zginął na miejscu, a matkę i drugie dziecko przewieziono do szpitala.

Zdjęcie zdobywa ogromną popularność w sieci ze względu na postawę policjanta, który odwraca uwagę dziewczynki. Dzięki niemu nie musiała obserwować tragicznej sytuacji, która rozgrywała się tuż obok.

"Byłem w podobnej sytuacji i mogę zapewnić, że policjant zrobił coś niezwykle potrzebnego. W jednej chwili dziecko przestaje być pasażerem i patrzy na te sceny - tłuczone szkło, krzyki, klaksony... To przerażające" - napisał jeden z użytkowników serwisu Reddit.

"Dziękuję panu! Oszczędził pan piekła tej dziewczynce" - pisano natomiast na stronie Cosmopolitan. "To bohater" - stwierdził ktoś inny.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: