BBC poinformowało, kto będzie nowym prowadzącym "Top Gear". Raczej go nie znacie

BBC podało, że nowym prowadzącym "Top Gear" będzie Chris Evans. Nie chodzi jednak o aktora znanego z roli Kapitana Ameryki, a o popularnego na Wyspach prezentera telewizyjnego i radiowego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Jestem zachwycony, "Top Gear" to mój ulubiony program (...). Obiecuję, że zrobię wszystko, aby uszanować to, co do tej pory działo się w programie, i aby pociągnąć "Top Gear" do przodu - powiedział Evans.

Prezenter jest znany ze swojej samochodowej pasji. W Wielkiej Brytanii jest znany z prowadzenia takich programów, jak "The Big Breakfast" czy "TFI Friday". Prowadził też wiele programów radiowych w BBC Radio 1 i Radio 2, w tym najbardziej popularne pasma śniadaniowe.

Chris Evans podpisał trzyletni kontrakt z BBC na prowadzenie "Top Gear".

Odejście Jeremiego Clarksona

Jeremy Clarkson został zawieszony przez BBC 10 marca po kłótni z producentem swojego programu. Prezenter miał mu zrobić awanturę i go uderzyć, bo po całym dniu pracy do hotelu nie dostarczono mu ciepłego jedzenia.

25 marca BBC wyrzuciło Clarksona ze stanowiska prowadzącego "Top Gear". - Kontrakt Jeremy'ego na prowadzenie "Top Gear" nie został przedłużony, nie oznacza to jednak, że dostał on zakaz występowania w BBC - powiedział niedługo po tym wydarzeniu rzecznik stacji. Tony Hall, dyrektor BBC, potwierdził, że umowa z Clarksonem nie zostanie przedłużona. Nie wiadomo jednak, czy dziennikarz nie powróci do stacji.

10 genialnych cytatów Clarksona >>>

Według Clarksona incydent był "najbardziej stresującym dniem jego 27-letniej pracy dla BBC". "Dwa dni przed awanturą mój lekarz powiedział mi, że guzek na moim języku to prawdopodobnie nowotwór i że mam to natychmiast sprawdzić" - pisał Clarkson. "Ale nie mogłem tego zrobić. Byliśmy w środku serii, a "Top Gear" zawsze było i jest pierwsze" - podkreślał.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: