Cezary Tomczyk nowym rzecznikiem rządu? Na "giełdzie" pojawiają się nowe nazwiska

Kto zastąpi Małgorzatę Kidawę-Błońską na stanowisku rzecznika rządu? Według informacji "Pulsu Biznesu" to Cezary Tomczyk, ale pojawiają się także inne nazwiska. Spekulacje dotyczą także szefostwa kampanii parlamentarnej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasInformację, że rzecznikiem rządu miałby zostać Cezary Tomaczyk, jako pierwszy podał na Twitterze Marcin Goralewski.

Według informacji serwisu 300Polityka.pl objęcie stanowiska rzecznika rządu przez Tomczyka było warunkiem odejścia ze stanowiska Andrzeja Biernata.

Cezary Tomczyk karierę polityczną zaczynał jako asystent Cezarego Grabarczyka. W 2006 r. został wybrany na radnego Sieradza, rok później został posłem Platformy Obywatelskiej. Zasiada w Komisji Obrony Narodowej i Komisji ds. Unii Europejskiej. Od trzech lat przewodniczy Podkomisji Stałej ds. Wieloletnich Ram Finansowych.

Nowe głosy, nowe nazwiska

Tymczasem we wtorek po południu Katarzyna Kolenda-Zaleska napisała, że docierają do niej głosy, rzecznikiem kampanii zostanie Joanna Mucha. Według dziennikarki TVN24 szefem kampanii miałby zostać Rafał Trzaskowski. Jego nazwisko pojawiało się często w spekulacjach, zanim premier Ewa Kopacz ogłosiła nominacje ministerialne.

Wcześniej, kilka dni temu, w mediach społecznościowych krążyła plotka, jakoby nową rzeczniczką rządu miała zostać Karolina Hytrek-Prosiecka. Najprawdopodobniej był to po prostu żart.

Małgorzata Kidawa-Błońska, dotychczasowa rzeczniczka rządu, jest pewnym kandydatem na miejsce Radosława Sikorskiego. Zarząd PO zatwierdził ją jako kandydatkę na marszałka Sejmu. Czy nim zostanie, dowiemy się za kilka dni.

Nowi ministrowie skarbu, sportu i zdrowia

W związku z aferą podsłuchową, w której nagrane zostały prywatne rozmowy czołowych polityków, do dymisji - oprócz Sikorskiego i Sienkiewicza - podali się ministrowie zdrowia Bartosz Arłukowicz, sportu Andrzej Biernat oraz skarbu Włodzimierz Karpiński, a także trzech wiceministrów i szef doradców premiera Jacek Rostowski.

Premier Kopacz przedstawiła dziś osoby, które zastąpią w rządzie zdymisjonowanych ministrów i wiceministrów. Prof. Marian Zembala został ministrem zdrowia, poseł PO Andrzej Czerwiński - ministrem skarbu, a były wioślarz Adam Korol - ministrem sportu. Sekretarzem stanu w kancelarii premiera i koordynatorem służb specjalnych został Marek Biernacki. Zastąpi na tym stanowisku Jacka Cichockiego.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: