Kidawa-Błońska: Nazwiska nowych ministrów poznamy wcześniej. Spotkanie Kopacz z prezydentem przesunięte

- Nastąpiły pewne zmiany - powiedziała rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska, informując, że spotkanie premier Ewy Kopacz z prezydentem zostało przesunięte na wcześniejszą godzinę. Zapewniła, że dzisiaj poznamy nazwiska nowych ministrów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Nastąpiły pewne zmiany, spotkanie prezydenta z premier Ewą Kopacz odbędzie się o 14, więc pewnie wcześniej niż wieczorem poznają państwo nazwiska nowych ministrów - poinformowała na krótkim spotkaniu z dziennikarzami rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. - Również już dzisiaj będziemy wiedzieli, kiedy będzie zaprzysiężenie nowych ministrów. To pani Ewa Kopacz ustali z prezydentem - dodała.

Spotkanie Ewy Kopacz z prezydentem Bronisławem Komorowskim było początkowo zapowiadane na godzinę 18. Godzinę później premier miała spotkać się z ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim.

Kidawa-Błońska, zapowiadając wcześniejsze spotkanie, podkreśliła, że nie wie, czy nazwiska nowych ministrów zostaną ogłoszone zaraz po nim, czy też na późniejszej konferencji prasowej.

Marszałek w przyszłym tygodniu

Jeśli chodzi o nazwisko marszałka Sejmu, nie zostanie ono podane jeszcze dzisiaj. - Nazwisko marszałka Sejmu poznamy w przyszłym tygodniu, ponieważ pani premier musi najpierw spotkać się z przedstawicielami Klubu Parlamentarnego Platformy i z przedstawicielami PSL - wyjaśniła Kidawa-Błońska.

W związku z aferą podsłuchową, w której nagrane zostały prywatne rozmowy czołowych polityków, do dymisji podali się ministrowie zdrowia Bartosz Arłukowicz, sportu Andrzej Biernat oraz skarbu Włodzimierz Karpiński, a także trzech wiceministrów i szef doradców premiera Jacek Rostowski.

Do dymisji podał się też marszałek Sejmu Radosław Sikorski.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: