Sylwetki Zbigniewa Stonogi, co dalej z Kukizem i Siemoniak o nauczce dla polityków [W TYGODNIKACH]

Zbigniew Stonoga - "ofiara wielkiej polityki czy oszust albo mściciel"? O Stonodze przeczytamy aż w dwóch tygodnikach. W wydaniach także o kryzysie rządu, przyszłości Pawła Kukiza oraz o tym, dlaczego afera podsłuchowa to nauczka dla polityków.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas ZOBACZ WSZYSTKIE OKŁADKI >>>

"Seria dymisji i zapowiedź nowego otwarcia jest dziś jak naklejanie plastra na jątrzącą się ranę" - ocenia "Wprost". Zdaniem tygodnika, władza ze "sprzyjającymi sądami, chodzącą na pasku, niby niezależną prokuraturą i zaprzyjaźnionymi mediami" przerosła Donalda Tuska i Ewę Kopacz.

We "Wprost" także wywiad z wicepremierem Tomaszem Siemoniakiem, który uważa, że afera podsłuchowa to nauczka dla zajmujących się polityką, "że służbę publiczną pełni się 24 godziny na dobę". Inne teksty również krążą wokół afery taśmowej. We "Wprost" przeczytamy też m.in. komentarz w rok po wybuchu afery taśmowej i sylwetkę Zbigniewa Stonogi.

Więcej we "Wprost" >>>

Sylwetkę Stonogi prezentuje także najnowszy "Newsweek". "Ofiara wielkiej polityki czy oszust albo mściciel" - zastanawia się tygodnik. Przeczytamy również o związkach Zbigniewa Stonogi z Pawłem Kukizem. Czy kontrowersyjny biznesmen pomoże Kukizowi wygrać wybory? Według emocjonalnych doniesień samych zainteresowanych - nie. "Newsweek" opisuje jednak ich wspólnych znajomych z Samoobrony i kilkanaście innych frakcji "antysystemowych inaczej" zwolenników muzyka.

W wydaniu również o węglu. Autorzy szukają odpowiedzi na pytanie, czy bankrutująca Kompania Węglowa pociągnie za sobą na dno całą branżę górniczą.

Więcej w "Newsweeku" >>>

Tematem okładkowym "Do Rzeczy" jest "zagadka Kukiza". Tygodnik zauważa, że to już nie pierwsza polityczna "nowa jakość" w ostatnich 25 latach i co najmniej część wyborców pamięta jeszcze rozczarowania jakimi skończyły się poprzednie. "Do Rzeczy" zastanawia się też, jakie będą relacje między PiS a ruchem Kukiza. "Żaden polityk PiS nie przyzna tego głośno, ale bez głosów oddanych na Pawła Kukiza w pierwszej turze i poparcia kukizowców dla Andrzeja Dudy w drugiej turze nie byłoby wielkiego PiS-owskiego zwycięstwa" - czytamy.

O relacjach tygodnik pisze również w kontekście stosunków mistrz-uczeń, między Jarosławem Kaczyńskim a Andrzejem Dudą. "Uczeń zdaje sobie sprawę z tego, ile zawdzięcza mistrzowi, ale ten wie, że ma do czynienia z najważniejszą osobą w państwie" - mówi osoba z otoczenia Kaczyńskiego.

Więcej w "Do Rzeczy" >>>

"Kopacz w histerii, Komorowski w depresji" - wieści "wSieci", którego zdaniem "pogrążanie się" PO jest "aktem dziejowej sprawiedliwości". "Cwaniactwo, cynizm i medialna przemoc pozwalają kupić czas oraz zachować poparcie, nawet przez długie lata, ale w końcu wystawiają rachunek, za który trzeba słono zapłacić" - czytamy.

W tygodniku również o rządzie PiS. "Jarosław Kaczyński naprawdę nie chce być premierem, ba nie chce być nawet marszałkiem Sejmu" - ten fakt oraz nominacja Beaty Szydło na premiera, a ekspertów na ministrów gospodarczych ma być "receptą na sukces prawicy".

Więcej we "wSieci" >>>

Więcej o: