Pojawiła się plotka, że znana dziennikarka TVN24 zostanie nową rzeczniczką rządu. Na atak nie trzeba było długo czekać

Po dymisjach w rządzie wciąż trwa giełda nazwisk potencjalnych kandydatów na zwolnione stanowiska. Na Twitterze ktoś żartem wymienił nazwisko dziennikarki TVN24 BiŚ jako nowej rzeczniczki rządu. Natychmiast wylała się fala krytyki i próba ?zlustrowania? kandydatki.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWśród spekulacji dotyczących zmian w rządzie po ogłoszeniu dymisji trzech ministrów, wiceministrów oraz marszałka Sejmu pojawiła się informacja, że tym ostatnim może zostać obecna rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. W związku z tym niektórzy zaczęli się zastanawiać, kto mógłby zastąpić ją na stanowisku rzecznika prasowego.

Kiedy na Twitterze pojawiło się w tym kontekście nazwisko dziennikarki TVN24 Biznes i Świat Karoliny Hytrek-Prosieckiej, wymienione prawdopodobnie żartem, z niewiadomego powodu wybuchła burza. Potwierdzeniem dla niektórych wydawał się fakt, że dziennikarka niedługo wcześniej zawiesiła konto na Twitterze i pożegnała się z czytelnikami.

Nie dość, że wiele osób uwierzyło w niepopartą niczym informację, to część internautów postanowiła natychmiast "zlustrować" dziennikarkę, "ujawniając", że jej matka była rzeczniczką Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Nie zabrakło też typowych ataków personalnych, których nie brakuje w internecie.

Sama zainteresowana szybko zdementowała plotkę o zajęciu stanowiska rzecznika i aktywowała ponownie konto na Twitterze. Zauważyła też, że informacje o tym, że jej matka była rzeczniczką, nie są tajemnicą.

Plotka o tym, że dziennikarka zostanie rzeczniczką, zatoczyła jednak szerokie kręgi. Hytrek-Prosiecka napisała, że dzwoniły do niej w tej sprawie różne redakcje. Dlatego zdecydowała się ponownie uruchomić konto na Twitterze, żeby zdementować plotki i odpowiedzieć na niektóre komentarze.

- Takie plotki pojawiają się już akurat nie pierwszy raz - powiedziała w rozmowie z Gazeta.pl. - Cała sytuacja jak dla mnie jest absurdalna - przyznała.

W odpowiedzi na niewybredne komentarze wiele osób podkreśliło, że Hytrek-Prosiecka jest świetną profesjonalistką i życzyło jej powodzenia w dalszej pracy. Pojawiły się też żarty z naiwności internautów.

Ewa Kopacz zapowiedziała, że nazwiska nowych ministrów poznamy w przyszłym tygodniu. Jak wynika z informacji PAP, zostaną one ogłoszone już w poniedziałek. Wybór nowego marszałka Sejmu nastąpi z kolei pod koniec czerwca.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: