Pożar silnika samolotu Malaysia Airlines. Awaryjne lądowanie w Melbourne

Samolot linii Malaysia Airlines lądował awaryjnie na lotnisku w Melbourne w piątek rano. Pilot zgłaszał pożar jednego z silników. Nikomu nic się nie stało.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasSamolot pasażerski linii Malaysia Airlines leciał z Melbourne do Kuala Lumpur. Jak mówi rzeczniczka lotniska w Melbourne, Anna Gillett, niedługo po starcie pilot zgłosił pożar jednego z silników i zawrócił na lotnisko.

Airbus A380 lądował awaryjnie przy asyście służb lotniskowych i ratowniczych. Lądowanie przebiegło bezproblemowo, nikomu nic się nie stało.

Według stacji Sky News, samolot zrzucił paliwo przed lądowaniem.

Malaysia Airlines straciła w zeszłym roku dwie maszyny. Samolot lotu Malaysia Airlines 370 z Kuala Lumpur do Pekinu zaginął w marcu 2014 nad Oceanem Indyjskim. Dotychczas nie udało się ustalić, co się z nim stało. Na pokładzie Boeinga 777 było wtedy 227 pasażerów i 12 członków załogi.

Do drugiej katastrofy doszło nad terytorium Ukrainy. W lipcu 2014 samolot lotu Malaysia Airlines 17 został zestrzelony niedaleko wsi Hrabowe w obwodzie donieckim. Zginęło wówczas 298 osób. Samolot leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Śledztwo mające ustalić przyczyny i sprawców tragedii trwa.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: