Kukiz ma plan, co zrobić z mediami. Składa się z... zakazów i kar. "On chyba naprawdę nie wie, w jakim systemie żyje"

Paweł Kukiz przedstawił jeden z punktów swojego "programu naprawy państwa". Fragment dotyczy mediów i mówi o tym, co "powinno się" z nimi zrobić. Wśród założeń znajdują się wyłącznie zakazy i kary.

"A tutaj macie co wg naszego programu naprawy Państwa powinniśmy zrobić z mediami" - napisał dziś Kukiz na swoim profilu na Facebooku . I dalej wyjaśnił:

"- Zakazy koncentracji więcej niż 20% mediów lokalnych (dziś prawie 90% mediów regionalnych ma jedna grupa: Verlagsgruppe Pasau) - Zakaz koncentracji powyżej 20% rynku mediów centralnych. - Kary za rozpowszechniania nieprawdy zwiększone w przypadku nieprawdziwych informacji uderzających w polską rację stanu (kłamstwo oświęcimskie typu "Polskie Obozy"). - Zakaz reklamy firm państwowych oraz organów władzy publicznej wydawanych w Polsce mediach o kapitale zagranicznym (za wyjątkiem mediów branżowych reklam w mediach wydawanych za granicą do tamtejszego klienta) - Zakaz zatrudniania w mediach publicznych dziennikarzy pracujących jednocześnie dla mediów zagranicznych (Vide Tomasz Lis - z jednej strony "dziennikarz" TVP, z drugiej płacą mu Niemcy wydający Newsweeka). - Zakaz reklamy firm państwowych w mediach ukaranych sądowo za publikację nieprawdziwych materiałów sprzecznych z polską racją stanu".

"Wow, nakazy i zakazy na początek. W jaki elektorat Pan mierzy?"

Pomysły Kukiza nie wszystkim przypadły do gustu. Na Twitterze dziennikarz Tomasz Sommer ocenił: "On chyba naprawdę nie wie, w jakim systemie żyje...".

Pomysły Kukiza komentowano też na samym profilu muzyka na Facebooku:

"Wow, nakazy i zakazy na początek. W jaki elektorat Pan mierzy? Państwo ma myśleć za ludzi, bo Pan uważa, że ci z natury są lemingami, którzy karmią się wyłącznie niemiecką papką medialną? Nie tędy droga do zmian" - napisał jeden z internatów. "Zakazy i kary, świetny program" - ironizował inny.

"Panie Pawle, co to się porobiło, że nagle z samego rana wrzucił Pan aż kilka postów!!!!???? Czyżby chciał Pan odsunąć jak najskuteczniej swój wpis wczorajszy: "list" do Prezydenta? podając nieprawdziwą informację, jakoby mijał mu termin ogłoszenia referendum. Troszkę się Pan wygłupił i wstyd, hmm??" - pytał kolejny.

"Kukiz dodał swój program wobec mediów. Zakazy, kary, zakazy i tajemnicza Polska Racja Stanu. Stracił moje poparcie" - zadeklarowała internautka.

Czytaj więcej ws. listu Kukiza >>

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: