Całodobowe przechowalnie dla dzieci, Kaczyński walczy o przedsiębiorców, kulisy kampanii według Mastalerka [W TYGODNIKACH]

W najnowszych wydaniach tygodników ponownie przeczytamy dużo o Prawie i Sprawiedliwości - będzie sylwetka Beaty Szydło, rozmowa z Marcinem Mastalerkiem, spekulacje na temat planów Jarosława Kaczyńskiego oraz zmianach podatkowych, które chce zaproponować partia. Do tego kobiety zarabiające więcej niż partnerzy i całodobowe żłobki i przedszkola.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas ZOBACZ WSZYSTKIE OKŁADKI >>>

W najnowszym numerze tygodnika "Newsweek" przeczytamy o kobietach, które zarabiają więcej niż ich mężowie - takich Polek jest z roku na rok coraz więcej. Wyższą pensję od partnera ma już co piąta Polka, a co trzeci mężczyzna czuje się z tym źle. Tworzą iluzje, aby tylko mężczyzna nie wpadł z tego powodu w depresję.

Do tego przeczytamy sylwetkę Beaty Szydło, która po bardzo udanej kampanii wyborczej Andrzeja Dudy jest wymieniana jako kandydatka PiS na premiera, a także o "przechowalniach" dla dzieci, czyli całodobowych żłobkach i przedszkolach, których jest w Polsce coraz więcej. Z ich usług korzystają zapracowani, którzy nie mają z kim zostawić dziecka, kiedy idą do pracy na nocną zmianę, ale też zamożni, którzy chcą w spokoju wyjechać np. na wesele. Psychologowie ostrzegają, że dla dziecka to stresujące przeżycie.

Więcej w "Newsweeku" >>>

"Wprost" w najnowszym numerze donosi, że prezes PiS Jarosław Kaczyński pracuje nad programem rozwiązań gospodarczych, których wprowadzenie mógłby zaproponować. Konsultuje się w tym celu z małymi i średnimi firmami, szuka kandydatów na osoby, które miałyby zajmować się kwestiami gospodarki. Zależy mu na głosach przedsiębiorców.

Poza tym we "Wprost" przeczytamy o tym, jakie zmiany podatkowe znajdziemy w programie PiS, oraz o polskich dzieciach, które tyją najszybciej w Europie - paradoksalnie przez nadopiekuńczość ich rodziców.

Więcej we "Wprost" >>>

Tygodnik "Do Rzeczy" pisze w tym tygodniu o konieczności dbania o polską politykę historyczną, a szczególnie o pamięć o naszych ofiarach na przestrzeni dziejów. - Wymordowano nam elity, przetrącono nam kręgosłup. Konsekwencje tego dramatu odczuwamy do dziś - pisze autor tekstu.

W "Do Rzeczy" przeczytamy też rozmowę z Ryszardem Czarneckim o tym, jak wybór Andrzeja Dudy na prezydenta został odebrany w Brukseli i jak oceniano go jako europarlamentarzystę, a także artykuł o Ryszardzie Petru, który chce być "Kukizem dla lemingów", ale nie jest najlepiej odbierany przez internautów.

Więcej w "Do Rzeczy" >>>

"wSieci" rozmawia w tym tygodniu z rzecznikiem PiS Marcinem Mastalerkiem, który opowiada o kulisach kampanii wyborczej Andrzeja Dudy i o "najczarniejszym dniu" kampanii. Ponadto tygodnik pisze o szeroko zakrojonej działalności CBA, medialnym starciu Wojciecha Cejrowskiego z Tomaszem Karolakiem oraz 50-leciu Janusza Gajosa na scenie.

Więcej we "wSieci" >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: