Zieloni połączą siły z Ikonowiczem. Chcą stworzyć wspólne listy do wyborów parlamentarnych

Partia Zieloni zaczyna prace nad zarejestrowaniem list w jesiennych wyborach parlamentarnych. Członkowie zapowiedzieli współpracę z Ruchem Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Partia Zieloni i Ruch Sprawiedliwości Społecznej łączą wysiłki, aby lewica społeczna razem wystartowała w wyborach parlamentarnych - oznajmiono na facebookowym profilu partii. RSS to partia polityczna Piotra Ikonowicza, który prowadzi obecnie również Kancelarię Sprawiedliwości Społecznej, gdzie, jak sam to opisuje, charytatywnie pomaga w sprawach osób wykluczonych.

1 czerwca odbył się kongres Zielonych, podczas którego wybrali oni nowe przewodnictwo partii. Agnieszkę Grzybek zastąpiła Małgorzata Tracz, miejska aktywistka z Wrocławia, a socjolog Adam Ostolski z Warszawy został wybrany na kolejną kadencję.

Partia będzie walczyć o to, aby wystartować w nadchodzących wyborach do Sejmu. W tym celu musi połączyć siły z innymi ugrupowaniami, które podzielają jej postulaty. - Jesteśmy gotowi do współdziałania ze wszystkimi, którzy podzielają zielone wartości - sprawiedliwość społeczną, troskę o środowisko i prawa człowieka - mówili na kongresie nowo wybrani przewodniczący.

W wyborach prezydenckich Partia Zieloni zarejestrowała komitet wyborczy z Anną Grodzką jako kandydatką. Posłanka nie zebrała jednak 100 tys. podpisów wymaganych do ubiegania się o urząd.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: