Kontener z nielegalnymi imigrantami w angielskim porcie. Aresztowano czterech polskich kierowców

68 osób ściśniętych w kontenerze, w tym 15 dzieci i dwie kobiety w ciąży - takiego odkrycia dokonała brytyjska policja w międzynarodowym porcie Harwich. To nielegalni imigranci różnych narodowości, których przywieziono tam z Holandii. W sprawie aresztowano czterech polskich kierowców.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasJak podaje dziennik The Guardian , z 68 osób znalezionych w kontenerze w porcie Harwich w Essex, siedem - w tym dwie kobiety w ciąży - zostało przewiezionych do szpitala, jednak ich życiu nie zagrażało bezpieczeństwo. Teraz całą grupą zajmują się funkcjonariusze straży granicznej.

Wśród 68 osób ściśniętych w kontenerze było 35 obywateli Afganistanu, 22 obywateli Chin, 10 Wietnamczyków oraz jedna osoba z Rosji.

W związku ze sprawą brytyjska policja aresztowała czterech Polaków, którzy kierowali ciężarówkami, na których znaleziono kontener z ludźmi. Są podejrzani o pomoc w procederze nielegalnej imigracji. - Zostali oni przewiezieni na oddzielne komisariaty policji, gdzie zostaną przesłuchani - powiedział rzecznik brytyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: