A gdyby ciała niebieskie były bliżej Ziemi? Mielibyśmy piękne widoki

Rosyjska agencja kosmiczna ponownie stworzyła film, na którym pokazuje, jak wyglądałoby nasze niebo, gdyby różne ciała niebieskie znajdowały się bliżej ziemi. Tym razem możemy podziwiać najpiękniejsze mgławice, ale też czarną dziurę, która wschodzi zza sennego rosyjskiego przedmieścia.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasTakie widoki w rzeczywistości możemy jednak podziwiać wyłącznie dzięki teleskopom. Przedstawione na filmie ciała niebieskie znajdują się bowiem w odległości od kilku tysięcy (Mgławica Kraba) do kilku milionów (Galaktyka Andromedy) lat świetlnych od Ziemi.

Galaktyka Andromedy:

Mgławica Pierścień:

Mgławica Kraba:

Gromada Herkulesa:

Oczywiście takie widoki to tylko fantazja. Nawet gdyby w rzeczywistości obiekty te znajdowały się w odległości, w której moglibyśmy widzieć je gołym okiem, nie podziwialibyśmy tak jasnych i kolorowych obrazów. Zdjęcia ciał niebieskich są bowiem zwykle robione z wydłużonym czasem naświetlania, co daje właśnie tak rozjaśniony efekt.

Supernowa, czyli eksplodująca gwiazda:

Galaktyka Wir:

Plejady:

Czarna dziura:

Tu zobaczysz cały materiał:

 

To nie pierwszy taki film stworzony przez rosyjską agencję kosmiczną Roskosmos. Wcześniej mogliśmy też zobaczyć, jak mogłyby wyglądać inne planety, gdyby znajdowały się w takiej odległości od Ziemi jak Księżyc .

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: