Koniec widełek w fotoradarach? Ministerstwo zaprzecza: Zmian nie będzie

"Nie będzie zmian ws. zniesienia tolerancji pomiaru fotoradarów" - podkreśla Paweł Olszewski z Ministerstwa Infrastruktury. Wczoraj "Dziennik Gazeta Prawna" pisał, że mandat będzie nam groził już przy przekroczeniu dozwolonej prędkości choćby o 1 km/h.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasRząd zamierza znieść margines 10 km/godz. przy pomiarach dokonywanych przez fotoradary - alarmował wczoraj "Dziennik Gazeta Prawna" . Już przy przekroczeniu dozwolonej prędkości o 1 km/h kierowca musiałby płacić mandat.

"Zmian nie będzie"

"Nie będzie zmian ws. zniesienia tolerancji pomiaru fotoradarów" - napisał na Twitterze Paweł Olszewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

Pomysł zmiany marginesu pomiaru fotoradarów pojawił się w projekcie uzupełniającym Narodowy Program Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Rzecznik resortu infrastruktury miał potwierdzić w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną", że projekt zostanie zrealizowany przy nowelizacji kodeksu drogowego.

Teraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przekonuje : to, że taki pomysł się pojawił, nie oznacza jeszcze, że wejdzie w życie. W oświadczeniu czytamy, że propozycja zmiany marginesu odczytu fotoradarów nie została przekazana do realizacji przez rząd.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: