List Pawłowicz do Kukiza: "Teraz pan tchórzy? Bez pana nie damy rady!". A Kukiz w odpowiedzi odsyła do Wikipedii

W emocjonalnym liście Krystyna Pawłowicz oskarża Pawła Kukiza o tchórzostwo, bycie "słabą mimozą", "wycofywanie się do mamusi". Posłankę PiS oburzyła wypowiedź muzyka o tym, że nie chce tworzyć partii oraz dalej działać w polityce, jeśli uda się wprowadzić JOW-y.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Wybierzemy sobie własnych posłów z JOW-ów. Takich, którzy będą odpowiedzialni przed nami, a nie wodzami partyjnymi. (...) A jak to zrobimy, to mam w dupie tę politykę i wracam tylko i wyłącznie na scenę - powiedział Kukiz podczas koncertu w Jarocinie. Muzyk podkreślał, że nie zamierza tworzyć partii, tylko ruch obywatelski.

Te wypowiedzi wywołały oburzenie Pawłowicz, która najpierw skomentowała je na swojej stronie na Facebooku, a później opublikowała list do Kukiza. "Swymi infantylnymi fochami Pan Paweł Kukiz sam się wuautowuje (pisownia oryginalna)", czytamy w liście.

Posłanka PiS stwierdza, że Kukiz "wychodzi na niepoważnego grajka", a po wyborach "powietrze z dętki uciekło, P. Kukiz porzuca swych wyborców i wraca do muzyki".

Pawłowicz: "System już niszczy Dudę". I apeluje o pomoc Kukiza

"Właśnie teraz, gdy wygrał antysystemowy kandydat na prezydenta A. Duda, którego obecny system JUŻ niszczy, pojawiła się PRAWDZIWA, REALNA SZANSA, by Polskę zmienić (pisownia oryginalna)", czytamy we wpisie Pawłowicz. Posłanka stwierdza, że Kukiz - zamiast wykorzystać tę "szansę" - stchórzył.

"Nie wstydzi się Pan, nie boi, że będzie posądzony przez swój elektorat chcący SZEROKICH zmian, nie tylko jowów, że Pan ich OSZUKAŁ, a teraz jak słaba mimoza wycofuje się rakiem, 'do mamusi, do muzyki'?" - atakuje Pawłowicz.

Posłanka PiS przyznaje, że "wiązała z Kukizem nadzieje", a teraz czuje się oszukana. Apeluje jednak, aby Kukiz się "nie poddawał" i "pomógł PiS dokończyć zmiany". "Bez PANA, bez Pana wyborców, których już Pan jakoś ideowo zorganizował, samo PIS Polski NIE zmieni! Czy Pan to rozumie!?", pyta Pawłowicz. "Czekamy na Pana w Sejmie!" - dodaje.

Kukiz kpi: Nawet w pani partii znajdzie się ktoś, kto wytłumaczy...

Muzyk odpowiedział na list na swoim profilu na Facebooku. "Kukiz to agent PO, który miał za zadanie odebranie PiS-owi elektoratu, rozanarchizowanie Państwa, a następnie porzucenie tegoż elektoratu. W zamian za to Schetyna obiecał Kukizowi umorzenie kredytu (we frankach)", ironizował niedawny kandydat na prezydenta.

Polecił także posłance Pawłowicz przeczytać o Akcji Wyborczej Solidarność. "Jeśli będzie miała Pani problem ze zrozumieniem, to z całą pewnością znajdzie Pani nawet w swojej partii ludzi, którzy Pani wytłumaczą", dodał.

Korwin-Mikke krytykuje pomysł JOW-ów

Także poseł do Parlamentu Europejskiego Janusz Korwin-Mikke zwrócił się dziś do Kukiza w nagraniu opublikowanym na serwisie YouTube.com. Europarlamentarzysta ponownie krytykował pomysł wprowadzenia JOW-ów w wyborach do Sejmu.

- Jak zacznie się kampania przed referendum, to wyjdzie na jaw, co oznaczają JOW-y i zostanie to po prostu ośmieszone - powiedział Korwin-Mikke. - Kukiz musi zrozumieć trudność sytuacji, do której dojdzie przed referendum. Wszystkie autorytety będą przeciwko niemu - dodał.

 

Polityk stwierdził, że "nie jest prawdą", że samo wprowadzenie JOW-ów jest zmianą systemu. Korwin-Mikke dodał, że "partia nastawia się na samodzielny start" do Sejmu i tworzy swoje listy do parlamentu, niezależnie od ruchu Kukiza.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: