Kidawa tłumaczy fatalne wyniki sondażowe PO. "Po porażce Komorowskiego wiedzieliśmy..."

Małgorzata Kidawa-Błońska tłumaczyła w Polskim Radiu fatalne wyniki sondażowe PO porażką wyborczą Bronisława Komorowskiego. - PO zdawała sobie sprawę, że po tych wyborach nasze notowania mogą spaść - mówiła. Rzeczniczka rządu siliła się na optymizm. - Od każdego wyniku można się odbić - stwierdziła.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W najnowszym sondażu Millward Brown dla Faktów TVN Platforma Obywatelska uzyskała katastrofalne poparcie w wysokości 17 proc. Wyprzedziły ją PiS (25 proc.) i nieistniejące jeszcze ugrupowanie Pawła Kukiza (20 proc.).

"Sondaże pokazują duże emocje"

Małgorzata Kidawa-Błońska w Polskim Radiu tłumaczyła ten wynik przegranymi dla PO wyborami prezydenckimi. - Przegrana Bronisława Komorowskiego spowodowała, że sondaże pokazują duże emocje w społeczeństwie - stwierdziła rzeczniczka rządu.

Kidawa-Błońska podkreślała, że w sondażu ujęto partie, które w praktyce jeszcze nie istnieją (chodzi o projekty Pawła Kukiza i Ryszarda Petru). Zaznaczyła też, że w PO prowadzona jest "reorganizacja". Na dzisiejsze popołudnie planowane jest wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego PO, gdzie politycy mają rozmawiać m.in. o strategii przed wyborami parlamentarnymi i planach legislacyjnych. To będzie szczera rozmowa, a nie ścinanie głów - zapewniała dziennikarzy premier Ewa Kopacz.

"Gdybyśmy się oglądali na sondaże..."

- PO zdawała sobie sprawę, że po tych wyborach nasze notowania mogą spaść. Ale partia działa nie patrząc na notowania - mówiła Kidawa-Błońska. - Gdybyśmy się oglądali na sondaże, strach mógłby nas paraliżować - zaznaczyła. Pytana o to, czy pamięta tak słabe wyniki sondażowe PO, zaznaczyła że nie zapomniała początków partii. - Od każdego wyniku można się odbić - stwierdziła.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: