Pijany kierowca nie zatrzymał się do kontroli i staranował policyjny motocykl. Padły strzały ostrzegawcze

Nietrzeźwy kierowca nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i staranował motocykl jednego z funkcjonariuszy drogówki. Padły strzały ostrzegawcze; po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany - podaje TVN 24. Do zdarzenia doszło w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasAspirant Ilona Sidorko z piotrkowskiej policji przekazała, że dyżurny przyjął zgłoszenie dotyczące kierowcy znajdującego się prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Na trasę, którą poruszał się samochód, zostały wysłane dwa patrole ruchu drogowego.

- Kierowca mimo sygnałów nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uderzył w motocykl jednego z policjantów. Drugi z policjantów jadących na motorze oddał strzały w kierunku samochodu. Po krótkim pościgu prowadzący auto został zatrzymany - relacjonowała w rozmowie z TVN 24 Sidorko. Funkcjonariusz został przewieziony do szpitala.

42-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego miał 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany do dalszych czynności.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: