Ograniczenia prędkości mają sens. Zobaczcie to nagranie. Zrozumiecie

Choć ten kierowca prawdopodobnie nie przekraczał dozwolonej prędkości, to do tragedii zabrakło tylko kilku metrów. Kilkuletnie dziecko wyjechało na hulajnodze na drogę tuż przed maską samochodu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasFilmik z kamery samochodowej nagrano w mieście Korolow pod Moskwą. Kierowcy udało się wyhamować w ostatniej chwili, kiedy na ulice jechało dziecko na hulajnodze. Gdyby samochód jechał z trochę większą prędkością, mogło dojść do tragedii.

Takie sytuacje wyraźnie pokazują, jak ważne jest przestrzeganie ograniczeń prędkości w terenie zabudowanym.

 

W ub. tygodniu policjanci zatrzymali blisko 700 praw jazdy za prędkość

Od 18 maja obowiązują nowe zaostrzone sankcje m.in. na tych, którzy jeżdżą z nadmierną prędkością lub po pijanemu. W pierwszym tygodniu obowiązywania przepisów zatrzymano 694 prawa jazdy.

Jak poinformował rzecznik KGP Mariusz Sokołowski, najwięcej praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym zatrzymali stołeczni policjanci - 115. Na drugim miejscu pod tym względem znaleźli się policjanci z Wielkopolski - 72 i następnie śląscy - 50.

- Te dane dotyczą jedynie praw jazdy zatrzymanych za przekroczenia prędkości o ponad 50 km na godzinę w terenie zabudowanym. Oprócz tego zatrzymaliśmy m.in. 9 praw jazdy kierowcom, którzy przewozili zbyt dużą liczbę osób, i cztery na podstawie zaostrzonych przepisów dla młodych kierowców - powiedział Sokołowski.

Zobacz też: Policjant zatrzymuje prawo jazdy za przekroczenie prędkości. "Tego prawa jazdy już pan nie zobaczy przez trzy miesiące"

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!