Watykan: Wynik referendum w Irlandii to porażka ludzkości

Wynik referendum w Irlandii, w którym opowiedziano się za uznaniem małżeństw osób tej samej płci, "to nie tylko porażka zasad chrześcijańskich, ale porażka ludzkości" - oświadczył watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Irlandia w 62 proc. opowiedziała się za zalegalizowaniem w kraju małżeństw homoseksualnych . To pierwszy kraj na świecie, który podjął taką decyzję na podstawie ogólnokrajowego referendum.

- Bardzo zasmucił mnie ten rezultat. Kościół musi wziąć pod uwagę tę rzeczywistość, umacniając swe zaangażowanie i cały swój wysiłek na rzecz ewangelizacji, także naszej kultury - powiedział kardynał Parolin podczas rozmowy z dziennikarzami w Rzymie.

- Rodzina pozostaje w centrum uwagi i musimy uczynić wszystko, by jej bronić, chronić ją i krzewić - zaznaczył sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, odnosząc się do przygotowań do kolejnego synodu biskupów na temat rodziny na jesieni.

- Przyszłością ludzkości i Kościoła, także w obliczu pewnych wydarzeń w tych dniach, pozostaje rodzina - dodał kardynał Parolin. - Atakowanie jej byłoby jak zburzenie podstawy budynku przyszłości - uważa sekretarz stanu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: