Wybory prezydenckie 2015. Late poll: Andrzej Duda wygrywa II turę. 52 proc. poparcia dla kandydata PiS

Wybory prezydenckie 2015. Andrzej Duda wygrywa II turę wyborów z poparciem 52 proc. - wynika z sondażu late poll Ipsos dla TVN24, TVP i Polsat News. Urzędujący prezydent Bronisław Komorowski zdobył 48 proc. głosów. Ostateczne wyniki poznamy najprawdopodobniej w poniedziałek wieczorem.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Wyniki sondażowe otrzymaliśmy dzięki uprzejmości TVN24 >>>

Ostatnie sondaże nie wskazywały jednoznacznie, kto zwycięży w drugiej turze. Teraz z badania late poll Ipsos dla TVN24, TVP i Polsat News wynika, że wygrał Andrzej Duda. Kandydat PiS otrzymał 52 proc. głosów, a Bronisław Komorowski - 48 proc. Przewidywana frekwencja to 56,1 proc.

Pierwsze sondaże - tzw. exit poll - wskazywały, że na Dudę głosowało 53 proc. wyborców, a na Bronisława Komorowskiego - 47 proc.

grafikagrafika Fot. Gazeta.pl

Wybory prezydenckie 2015. Frekwencja wyższa niż w I turze

Z danych Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że do godz. 17 frekwencja wyniosła 40,51 proc. z 30 mln osób uprawnionych do głosowania. To więcej niż w pierwszej turze - 10 maja o tej samej porze do urn poszło 34,41 proc. wyborców:

FrekwencjaFrekwencja Fot. Gazeta.pl

Państwowa Komisja Wyborcza szacuje, że oficjalne wyniki wyborów zostaną podane w poniedziałek późnym wieczorem. Niedzielne głosowanie trwało jednak dłużej, niż zaplanowano ciszę wyborczą przedłużono do godz. 22.30 w związku z ogłoszeniem półtoragodzinnej przerwy w pracy komisji obwodowej w Kowalach w gminie Skoczów. Przerwa była spowodowana śmiercią wyborcy.

Wybory prezydenckie 2015 [RELACJA MINUTA PO MINUCIE] >>>

Pierwszą turę wyborów prezydenckich dwa tygodnie temu wygrał Andrzej Duda, który zdobył 34,76 proc. głosów. Drugi był ubiegający się o reelekcję Bronisław Komorowski, który otrzymał 33,77 proc. poparcia.

Więcej o: