Referendum w Irlandii o prawach homoseksualistów. A na niebie piękna tęcza. Przypadek?

Irlandczycy decydowali w piątek w sprawie legalizacji małżeństw jednopłciowych. W kampanię na rzecz przyjęcia tej poprawki konstytucyjnej włączyli się m.in. Collin Farrell, Bono i... przyroda. W piątek i sobotę nad Irlandią można było podziwiać piękną tęczę.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasOd kilku tygodni trwała wzmożona akcja propagująca małżeństwa jednopłciowe, prowadzona przez organizację Yes to Equality. W ostatnich dniach Irlandia z zielonej wyspy zamieniła się w wyspę tęczową - praktycznie wszędzie widać było kolorowe flagi i plakaty.

Gdy Irlandczycy szli do urn, nad ich głowami pojawiła się... tęcza.

Zobacz wideo

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele komentarzy, że nawet aura postanowiła wesprzeć idee równościowe. O tęczy nad Irlandią mówiono również w telewizji.

Loving your work, Ireland. ?????? #MarRef #Eire #equalityforall

Irlandczycy - znani ze swojego zaangażowania religijnego - komentowali, że w ten sposób Jezus również poparł głosowanie za małżeństwami jednopłciowymi.

Po zakończeniu głosowania na irlandzkim niebie pojawiło się jeszcze więcej tęczy.

Irlandczycy - przy ponad 60-procentowej frekwencji - pokazali, że popierają zmiany w konstytucji i chcą uznania małżeństwa za związek dwojga ludzi, niezależnie od płci. "Za" było ponad 62 proc. głosujących

Our little island has made history & said YES to love & equality. Making us the first country in the world to legalise same sex marriage by public vote. Very emotional & proud day for Ireland.???????????????? #2015 #Ireland #Equality #VoteYes #MarRef #Marriage #Rights #Landslide #Love

Irlandia zalegalizuje małżeństwa gejów? Kto najbardziej tępi homoseksualistów w Europie? [BLOG]

Więcej o: