Parafia oznaczyła jaskrawą farbą krzyże na cmentarzu. Bo groby były zaniedbane

Zaniepokojeni mieszkańcy Osjakowa zgłosili na parafii fakt zdewastowania niektórych grobów na cmentarzu. Okazało się, że to forma dopingu ze strony parafii, której nie podobają się zaniedbane groby - podaje Radio Ziemi Wieluńskiej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasNa niektórych krzyżach na cmentarzu w Osjakowie w woj. łódzkim pojawiły się namalowane jaskrawą farbą, widoczne nawet z daleka linie. Mieszkańcy, zaniepokojeni dewastacją grobów, zgłosili ten fakt na parafii. Okazało się, że to sama parafia chciała w ten sposób zmotywować mieszkańców do zadbania o te groby - podaje lokalne Radio Ziemi Wieluńskiej .

Proboszcz parafii, ks. Marek Ptak, stwierdził w rozmowie z radiem, że tak właśnie chciano zaznaczyć groby, które są zaniedbane i bezimienne. - Jest to informacja dla tych wszystkich, którzy o te groby nie dbają, a którzy mają o nie zadbać - powiedział. - Każdy proboszcz jest administratorem cmentarza i teraz niezależnie od tego, czy byłaby kartka naklejona, czy byłaby to forma takiego zaznaczenia grobu , to robi to administrator oczywiście - dodał.

Jak podaje Radio ZW, okoliczności dewastacji cmentarza bada policja, mimo że nie wpłynęło do nich zawiadomienie w tej sprawie. Według proboszcza mieszkańcy, którzy zgłaszają się do parafii, "powinni pamiętać, jak cmentarz wyglądał rok wcześniej, jakie było dziadostwo".

Najnowsze sondaże, debaty, wieczór wyborczy na żywo. Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kampanii wyborczej. Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: