Tir staranował 19 aut. Nie zatrzymał się na światłach [WIDEO]

54-letni kierowca tira staranował 19 samochodów i zaczął uciekać. Do zdarzenia doszło w Krakowie na skrzyżowaniu ulic Kobierzyńskiej i Grota-Roweckiego. Rannych zostało piętnaście osób, z czego dziesięć trafiło do szpitala. Stan dwóch jest ciężki.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasNa nagraniu przekazanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie widać tę sytuację z perspektywy kierowcy samochodu, w którego auto uderzyły inne pojazdy. W kolejnym ujęciu widzimy jak tir z rozbitą szybą dojeżdża do kolejnego skrzyżowania.

Kierowca tira jechał z Ruczaju w stronę ul. Zakopiańskiej. Nie zahamował przed sygnalizatorami i z ogromną prędkością zaczął taranować samochody oczekujące na zmianę świateł na zielone. Po czym zaczął uciekać - podaje krakowska "Gazeta Wyborcza" .

Kilkaset metrów od miejsca wypadku kierowcę zatrzymała straż miejska i przekazała go policji. Funkcjonariusze przebadali go alkomatem, okazało się, że był trzeźwy. Badanie krwi wykazało też, że sprawca wypadku nie był pod wpływem narkotyków. Sprawą zajął się prokurator.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: