Moskwa. FSB aresztowała litewskiego szpiega

Szpieg, pracujący dla litewskiego ministerstwa obrony, został przyłapany na gorącym uczynku - informuje agencja RIA Novosti. Mężczyzna przyjmował tajne dokumenty od obywatela Rosji.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasMężczyzna jest przetrzymywany w położonym pod Moskwą w areszcie Lefortowo, podaje RIA Novosti . Według informacji FSB (Federalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskie) mężczyzna przyznał się, że pracuje dla oddziału wywiadowczego w Ministerstwie Obrony Narodowej Litwy.

Jak przypomina RIA Novosti, w grudniu na Litwie zatrzymano żołnierza litewskiego lotnictwa, którego oskarżono o szpiegostwo na rzecz innego państwa. Choć nie podano tej informacji oficjalnie, media sugerowały, że tym państwem była Rosja.

W kwietniu na Litwie zatrzymano Rosjanina oskarżonego o szpiegostwo

Także niecały miesiąc temu były funkcjonariusz FSB został zatrzymany na Litwie w związku z podejrzeniem o działalność szpiegowską, o czym informowała litewska prokuratura generalna.

- Zatrzymany prowadził wymierzoną w państwo litewskie operację wywiadowczą, która miała na celu infiltrację litewskich organizacji rządowych, organów ochrony porządku publicznego i służb wywiadowczych - przekazała prokuratura.

Najnowsze sondaże, debaty, wieczór wyborczy na żywo. Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kampanii wyborczej. Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: