Nowe walki na wschodzie Ukrainy. Nie żyje czterech ukraińskich żołnierzy

Na Ukrainie wybuchły kolejne walki pomiędzy siłami rządowymi a prorosyjskimi rebeliantami. W okolicy wsi Katerinkowa zginęło czterech ukraińskich żołnierzy, a dwóch jest rannych.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWybuch walk w okolicy wsi Katerinkowa potwierdziły lokalne władze. W starciach pomiędzy rebeliantami a siłami rządowymi zginęło czterech ukraińskich żołnierzy. Dwóch kolejnych jest rannych, w tym jeden ciężko. Jak napisał na rządowej stronie internetowej Giennadij Moskal, gubernator obwodu ługańskiego, ogień otworzyli rebelianci.

Informacji o ofiarach śmiertelnych nie potwierdził jeszcze rząd w Kijowie.

Poroszenko przypomina o ofiarach

Mimo ogłoszenia zawieszenia broni po rozmowach w Mińsku, na wschodzie Ukrainy wciąż dochodzi do starć, a liczba ofiar konfliktu rośnie codziennie. W zeszłym tygodniu prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział, że od lutego, kiedy teoretycznie zaczął obowiązywać rozejm, zginęło już 83 ukraińskich żołnierzy. Od jego wypowiedzi, w czasie weekendu, zginęło pięciu kolejnych. Rebelianci nie podają informacji o ofiarach śmiertelnych po swojej stronie.

Zobacz wideo

Najnowsze sondaże, debaty, wieczór wyborczy na żywo. Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kampanii wyborczej. Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: