Złapano podejrzanych o największy napad w historii Wielkiej Brytanii. Szukali ich od tygodni. Najstarszy ma 76 lat

Londyńska policja aresztowała dziewięć osób w sprawie skoku na sejfy firmy depozytowej w dzielnicy Hatton Garden. Sprawców spektakularnego napadu szukano od tygodni.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasJak podaje CNN , londyńska policja zorganizowała bardzo szeroko zakrojoną akcję, w której 200 policjantów przeszukało 12 domów na północy Londynu oraz w Kent. W policyjnym komunikacie podano, że w znalezionych tam torbach były "znaczące ilości" bardzo wartościowych przedmiotów. Funkcjonariusze są przekonani, że pochodzą właśnie z tej kradzieży.

Zatrzymano w tej sprawie dziewięciu podejrzanych w wieku od 48 do 76 lat. Zostaną oni przesłuchani, podczas gdy policja będzie kontynuować poszukiwanie skradzionych dóbr.

Napad w Hatton Garden został okrzyknięty największym skokiem w historii Wielkiej Brytanii. Sprawcy przebili się przez mur do szybu windowego w budynku zamkniętej na czas przedłużonego wielkanocnego weekendu firmy Hatton Garden Safe Deposit. Zjechali następnie na linach do piwnicy, gdzie siłą utorowali sobie drogę do skarbca. Oficjalnie nie podano wartości skradzionych przedmiotów, ale dziennik "Sun" podawał po zdarzeniu, że kamienie szlachetne, kosztowności i gotówka zabrane przez złodziei mogły być warte nawet 200 mln funtów.

Złoczyńcy według różnych źródeł okradli od kilkudziesięciu do kilkuset skrytek depozytowych. Policja, jak podano w komunikacie, "bez wytchnienia" pracuje nad sprawą.

Największy napad w historii?

Do tej pory najpoważniejszego w Wielkiej Brytanii przestępstwa o charakterze zaboru majątku dokonano w lutym 2006 roku w mieście Tonbridge, na południowy wschód od Londynu. Po sterroryzowaniu szefa i pracowników tamtejszej składnicy gotówki firmy spółki Securitas gangsterzy zabrali z niej 53 mln funtów w banknotach.

Akcja policji doprowadziła do rychłego aresztowania większości sprawców i odzyskania blisko 20 mln funtów, ale uważany za główną postać w tej sprawie Keyinde Patterson nadal ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości ze znaczną częścią łupu.

Najnowsze sondaże, debaty, wieczór wyborczy na żywo. Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kampanii wyborczej. Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: