Duda nie powinien blokować etatu na UJ, bo jest zawodowym politykiem. "Niepoważny człowiek, że nie potrafi tego wyjaśnić"

- Duda już dawno powinien załatwić sprawę etatu na UJ. To pokazuje, że mamy do czynienia z niepoważnym człowiekiem z plastiku - ocenił prof. Roman Kuźniar. Gość TOK FM wyjaśnił, że sam zadbał o zgodę UW na łączenie zajęć na uczelni z doradzaniem prezydentowi Komorowskiemu. - Wypracowuję pełne pensum, prowadzę wykłady, seminaria.

- Mówi pan, że nie należy blokować możliwości zatrudniania młodych ludzi. Niech pan powie, czy pan przypadkiem nie blokuje etatu na uczelni wyższej w Krakowie od dziewięciu lat? - pytał Bronisław Komorowski w czasie niedzielnej debaty w TVP.

Według prezydenckiego doradcy prof. Romana Kuźniara Andrzej Duda już dawno powinien zrezygnować z etatu na Uniwersytecie Jagiellońskim. Bo od lat pracuje jako zawodowy polityk.

- Ta sytuacja pokazuje, że mamy do czynienia z człowiekiem niepoważnym, wyciągniętym przez prezesa Kaczyńskiego z trzeciego rzędu - mówił prof. Kuźniar w "Poranku Radia TOK FM". Jak informuje "GW", choć polityka uniemożliwia Andrzejowi Dudzie prace na UJ, polityk PiS współpracuje z Wyższą Szkołą Pedagogiki i Administracji w Poznaniu.

Więcej o: