Prof. Kuźniar: Duda to człowiek z plastiku, polityczny manekin napełniany duchem Kaczyńskiego i formacji "Mściwość i nienawiść"

Wg prof. Romana Kuźniara, Andrzej Duda nie wyzwoli się nigdy spod wpływów Jarosława Kaczyńskiego. - On został wynaleziony przez ten obóz i realizuje jego koncepcje. To pusta forma napełniana politycznym duchem prezesa - mówił doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego. Dla prof. Kuźniara, Duda to nie rasowy polityk tylko "forma plastikowo-teflonowa".

Zdaniem doradcy prezydenta Bronisława Komorowskiego, debata w TVP pokazała wyraźnie wyborcom bardzo duże różnice między politykami walczącymi w II turze wyborów. - Z jednej strony jest polityk pełnokrwisty, doświadczony, z charakterem. A z drugiej strony mamy do czynienia z człowiekiem z plastiku, z politycznym manekinem uruchomionym przez Jarosława Kaczyńskiego - mówił prof. Kuźniar w "Poranku Radia TOK FM".

Doradca prezydenta Komorowskiego nie ma wątpliwości, że Andrzej Duda nie jest w stanie zerwać z PiS. Bo to ten obóz polityczny go wynalazł. - Duda ma inne emploi, to PRL, ale ma make up rodem z Hollywood. Jednak wewnątrz to pusta forma, napełniona politycznym duchem Kaczyńskiego i formacji, której szyld brzmi "Mściwość i nienawiść" - ocenił prof. Roman Kuźniar.

Więcej o: