W Play myśleli, że to awaria sieci. Polacy po prostu... przestali dzwonić

Nagły spadek liczby połączeń wygląda jak awaria sieci. Ale wystarczy przypomnieć sobie o rekordowej oglądalności wczorajszej debaty i już wiadomo - ?to tylko debata prezydencka i Polacy przestali dzwonić?.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasTaki wpis opublikował na Twitterze rzecznik sieci Play Marcin Gruszka.

Faktycznie, oglądalność debaty między Bronisławem Komorowskim a Andrzejem Dudą była rekordowa. Ponad 10,5 mln widzów obejrzało starcie kandydatów na jednym z pięciu kanałów, które transmitowały debatę. To około 2/3 wszystkich Polaków, którzy w tym czasie oglądali telewizję.

Jak podaje portal Wirtualne Media, przynajmniej przez 1 minutę debatę kandydatów na prezydenta oglądało 16,1 mln widzów.

Debata TVP i Polsatu

Większość widzów wybrała telewizję publiczną - 7 mln 750 tys. osób śledziło program na jednej ze stacji TVP, a 2 mln 840 tys. oglądało debatę na kanałach Polsat i Polsat News.

Niedzielna debata była pierwszym starciem obu kandydatów ubiegających się o najwyższy urząd w państwie. 80-minutowy program był podzielony na części: polityka zagraniczna i bezpieczeństwo, gospodarka i polityka społeczna, sprawy ustrojowe, wizja państwa oraz pytania do rywala.

Było to wspólne przedsięwzięcie Telewizji Polskiej i Polsatu. TVP była gospodarzem debaty, a Polsat współgospodarzem.

Debatę prowadzili Dorota Gawryluk z Polsatu oraz Krzysztof Ziemiec z TVP.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 24 maja.

Zobacz wideo

Sprawdzamy kwestionariusz Dudy dla MamPrawoWiedziec.pl. Jak kandydat PiS odpowiadał na pytania o rolnictwo i górnictwo? >>>

Najnowsze sondaże, debaty, wieczór wyborczy na żywo. Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kampanii wyborczej. Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: