Wideo: medyczna marihuana. O co tu chodzi? [BARTEK RYSUJE]

O marihuanie medycznej usłyszeliśmy więcej po tym, jak zaczęto nią leczyć 5-letniego Maksa. Od narodzin walczył z ciężką odmianą padaczki. Podczas kuracji częstotliwość napadów spadła o niemal 90 proc. To niejedyny taki przypadek na świecie. Co powinniśmy wiedzieć o marihuanie medycznej?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasMarihuana, zwykle stosowana rekreacyjnie, ma też właściwości, które wspomagają leczenie. Na świecie stosowana jest przy terapii osób cierpiących na padaczkę, ma też zastosowanie w chorobach układu oddechowego i pokarmowego, jaskry, pomaga pacjentom cierpiącym na stwardnienie rozsiane, chorobę Alzheimera czy stwardnienie zanikowe boczne.

Niewiele osób wie, że w konopiach jest około 140 różnych substancji. Najczęściej gdy mówimy o marihuanie, wspominamy o psychoaktywnym tetrahydrokannabinolu (THC). Tymczasem inne substancje, na przykład kannabidiol (CBD), są pozbawione takiego działania. Nie znamy jeszcze wszystkich możliwości i zagrożeń, jakie niesie zażywanie konopi. Wciąż trwają badania nad długofalowymi skutkami stosowania marihuany w celach medycznych. Co wiadomo już dziś? Zobaczcie nasz materiał.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: