Nowy sondaż. I zaskoczenie: do Sejmu weszliby ludzie Leszka Balcerowicza i Ryszarda Petru

Cztery partie w Sejmie - tak wyglądałby parlament, gdyby sprawdził się najnowszy sondaż Millward Brown dla ?Faktów? TVN. Oprócz Platformy Obywatelskiej i PiS miejsca dostałoby ugrupowanie Pawła Kukiza oraz... ludzie skupieni wokół Leszka Balcerowicza i Ryszarda Petru.

Polub i bądź na bieżąco! Platforma i PiS bez zaskoczenia. Gdyby wybory do parlamentu odbyły się w niedzielę, to te ugrupowania dostałyby najwięcej miejsc. Chęć zagłosowania na nie wyraziło po 25 proc. ankietowanych. "Fakty" na swojej stronie internetowej doprecyzowują jednak, że jako PiS traktują szeroko rozumianą prawicę: PiS, Polskę Razem Jarosława Gowina i Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobry.

Wchodzi Kukiz i Petru

Pytanie w sondażu Millward Brown dla "Faktów" brzmiało tak: "Na kogo zagłosowałbyś, gdyby startowały następujące ugrupowania?" - stąd w zestawieniu znalazło się ugrupowanie Pawła Kukiza i Nowoczesna.pl (czyli ludzie związani z Leszkiem Balcerowiczem i Ryszardem Petru). I to te dwa ugrupowania również weszłyby do parlamentu.

Na ugrupowanie Kukiza zagłosowałoby 20 proc. pytanych, na Nowoczesną.pl - 5 proc.

Sondaż zrealizowany został przez Millward Brown 14 maja 2015 r. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych wśród 1000 osób w wieku powyżej 18. roku życia.

Najnowsze sondaże, debaty, wieczór wyborczy na żywo. Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kampanii wyborczej. Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: