Europoseł PiS o zamykaniu Komorowskiego w klatce. Duda komentuje: "Wojciechowski jest szefem zespołu ochrony zwierząt..."

"Według standardów UE, dla kur zalecany jest wolny spacer, a nie klatka. Odwrotnie dla prezydenta Komorowskiego" - napisał na Twitterze europoseł PiS i współpracownik Andrzeja Dudy Janusz Wojciechowski. O wpis pytali Dudę dziennikarze podczas konferencji prasowej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasJanusz Wojciechowski po pierwszej turze wyborów zaczął kierować punktem pomocy prawnej, tzw. "Dudapomocą", którą kandydat PiS na urząd prezydenta otworzył w Warszawie, w miejscu wcześniejszego Muzeum Komorowskiego i Bronkomarketu.

Wpis na Twitterze o zamykaniu Bronisława Komorowskiego wzbudził wiele kontrowersji.

Niedługo później Wojciechowski zamieścił wyjaśnienie: "Przepraszam, miałem na myśli Pałac Prezydencki, jako 'złotą klatkę', w której Pan Prezydent czuje się lepiej, niż na ulicy. Mea culpa!" - tłumaczył.

Dziennikarze zapytali Dudę o wpis współpracownika podczas konferencji prasowej z szefem "Solidarności" Piotrem Dudą i szefem OPZZ Janem Guzem. Początkowo stwierdził, że wpisu nie zna i nie wie, co Wojciechowski miał na myśli.

Dopytywany mówił: - Pan Janusz Wojciechowski jest szefem zespołu ochrony zwierząt w PE i rozumiem, że wypowiadał się w sprawie klatek dla kur również w obronie ich życia, ich zdrowia i tego, w jakich warunkach są przechowywane, hodowane.

Spytany o to, jak by się czuł, gdyby ktoś w ten sposób napisał o nim, odparł, że "człowiek, który jest w polityce od wielu lat, jest uodporniony na tego rodzaju uwagi".

Zobacz wideo

Najnowsze sondaże, debaty, wieczór wyborczy na żywo. Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kampanii wyborczej. Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: