Nie żyje Tadeusz Kukiz, ojciec Pawła Kukiza. Miał 83 lata

Nie żyje ojciec Pawła Kukiza. Tuż przed pierwszą turą wyborów prezydenckich muzyk przerwał kampanię ze względu na poważną chorobę ojca.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas "Zmarł tata naszego przyjaciela, prawdziwy patriota, Kresowianin, dzielny człowiek... Poprosimy o modlitwę" - napisał sztab Pawła Kukiza.

7 maja Paweł Kukiz pisał: "Muszę przerwać kampanię i jechać do mojego Ojca. Miłość do Polski zawdzięczam Jego wychowaniu (...) Osoby wierzące proszę o Modlitwę w intencji zdrowia mojego Taty. Wiem, że Modlitwa bardzo pomaga, a ja strasznie chciałbym żeby był świadkiem naszego sukcesu, bo w ogromnej mierze jest jego współtwórcą"

Tadeusz Kukiz był lekarzem i popularyzatorem historii i kultury Kresów. Był również autorem cyklu książek o losach obrazów maryjnych przywiezionych do Polski z Kresów po II wojnie światowej.

"Publikacje Tadeusza Kukiza zawierają unikatowe informacje o dziejach oraz materialnej i duchowej kulturze Polaków na Kresach Południowo-Wschodnich i stanowią źródło dla badaczy zajmujących się sztuką sakralną na ziemiach wschodnich dawnej Rzeczpospolitej" - czytamy na stronie Instytutu Pamięci Narodowej.

Tadeusz Kukiz miał 83 lata.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: