Uczą się masturbacji i całowania z języczkiem. Edukacja seksualna po norwesku

- Wyobraź sobie, że pomidor jest ustami. Odgryź kawałek, włóż język do pomidora i kręć wokół - instruuje Line Jansrud, prowadząca program edukacyjny dla młodzieży w norweskiej telewizji publicznej. W odcinku na temat okresu dojrzewania Jansrud opisywała i demonstrowała m.in. całowanie i masturbację.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasNauka masturbacji pokazana na prawdziwych ludziach, seks przy użyciu modeli narządów płciowych, pomidor całowany z języczkiem i robienie "malinki" odkurzaczem - takie tematy poruszał program "Newton" w odcinku o okresie dojrzewania. Prowadząca zastrzega jednak: - Nie należy się z tym spieszyć. To i tak wkrótce się wydarzy.

Cytaty z programu 'Newton'Cytaty z programu "Newton" NRK tv

Cytaty z programu 'Newton'Cytaty z programu "Newton" NRK tv

Niektórzy uważają, ten odcinek za niewłaściwy. W sieci można przeczytać opinie, że to "skraj pornografii i lubieżności", jednak pojawia się też wiele pochwał. "Fantastyczne. Szkoda, że nie było takiego programu, gdy ja byłem nastolatkiem" - napisał ktoś, a inny komentator dodał: "Jestem dumny z tego, że Norwegia jest liderem w edukacji".

 

Program "Newton" podchodzi do seksu i cielesności bezpruderyjnie. Jansrud pokazywała już umiejscowienie macicy i jajowody, malując je na ciele nagiej modelki, i wyjaśniała menstruację, ukazując prawdziwą krew kapiącą po nogach modelki.

Cytaty z programu 'Newton'Cytaty z programu "Newton" NRK tv

Cytaty z programu 'Newton'Cytaty z programu "Newton" NRK tv

O tym, że kraje nordyckie mają bardzo bezpośrednie podejście do edukacji seksualnej, mogliśmy przekonać się na początku roku, gdy szwedzka telewizja wyemitowała kreskówkę o penisach i waginach .

"Oto siusiak w pełnym galopie. Ten, kto nie ma majtek, dynda siusiakiem i gołym tyłkiem. Cipka jest świetna, uwierz w to! Nawet u starszej pani prezentuje się elegancko" - to fragment piosenki, która zapowiadała trzeci sezon edukacyjnego programu Bacillaakuten (norw. "Pogotowie bakteryjne").

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: