Lewandowski o sprzeciwie ws. imigrantów z Afryki: Unia ma tylko "dać, dać, dać"? Nie możemy być w niej w tak prostacki sposób!

- Jako kraj nie możemy być w Unii Europejskiej w tak prostacki sposób - mówił w Poranku Radia TOK FM Janusz Lewandowski, komentując sprawę przyjęcia 2 tys. afrykańskich imigrantów do Polski.

Janina Paradowska pytała w Poranku Radia TOK FM Janusza Lewandowskiego, europosła i szefa rady gospodarczej przy premierze, o imigrantów z Afryki, których według Komisji Europejskiej miałyby przyjąć państwa unijne. Propozycja budzi duży sprzeciw europejskich rządów.

Haszczyński: Polska nie może uchylać się od odpowiedzialności >>>

- To bardzo trudny egzamin z europejskiej solidarności w kraju, który chciałby, by solidarność była jego marką. I który sam kiedyś tej solidarności oczekiwał - mówił Lewandowski. - Jako kraj nie możemy być w UE w ten prostacki sposób. Bo słyszę w Polsce te głosy: pieniądze dać, pracę dać, rynki eksportowe dać, ale odpowiedzialnością za problem uchodźców nie chcemy się dzielić - utyskiwał. - Oczywiście to nieprawda, chcemy się dzielić - zaznaczył.

Więcej o: