Wybory prezydenckie 2015. Żakowski założył się z działaczem PiS, że wygra Komorowski. O małego fiata

Wybory prezydenckie 2015. Jacek Żakowski założył się z działaczem młodzieżówki PiS o malucha, że Bronisław Komorowski wygra wybory prezydenckie. - Jeśli przegra, chętnie sprezentuję panu Rojewskiemu ?małego fiata? - zapewnia publicysta.

W lutym w programie "Bez retuszu" na antenie TVP Info Jacek Żakowski, publicysta "Polityki", założył się z Mateuszem Rojewskim, działaczem Forum Młodych PiS, o wynik wyborów prezydenckich. Stawką jest "symboliczny maluch". Rojewski przekonywał, że to Andrzej Duda wygra wybory prezydenckie. Żakowski - że Bronisław Komorowski.

 

Ta wersja nagrania zaczęła krążyć po internecie. W pełnej, zaraz po zakładzie Jacek Żakowski doprecyzowuje, że on obstawia wygraną Komorowskiego w wyborach ogólnie. Co do pierwszej tury jednak nie chce wieszczyć.

- Mówiłem, że Komorowski wygra w drugiej turze. I podtrzymuję tę tezę - mówi Żakowski, zapytany o ten zakład. - Jeśli Komorowski przegra, chętnie sprezentuję panu Rojewskiemu "małego fiata" - dodaje publicysta.

Pierwszą turę wyborów prezydenckich wygrał Andrzej Duda z poparciem 34,76 proc . Bronisław Komorowski był drugi, zebrał 33,77 proc. głosów.

Więcej o: