Zapraszamy Andrzeja Dudę i Bronisława Komorowskiego do internetowej debaty na żywo

Po serii wyborczych hangoutów w Gazeta.pl idziemy o krok dalej i zapraszamy Andrzeja Dudę oraz Bronisława Komorowskiego do internetowej debaty jeden na jednego. Ich rozmówcami będziecie tylko Wy - wszystkie zadane podczas spotkania pytania pochodzić będą od internautów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas W ostatnich tygodniach Gazeta.pl w partnerstwie z Google i MamPrawoWidziec.pl zorganizowała cykl wideorozmów na żywo, w których zaproszeni goście i internauci zadawali pytania kandydatom na urząd prezydenta. Chcieliśmy w ten sposób przenieść kampanię do sieci - w czasie naszych hangoutów za pośrednictwem Facebooka, Twittera i Google+ każdy mógł spytać Bronisława Komorowskiego, Andrzeja Dudę, Pawła Tanajnę i Janusza Palikota (to ci kandydaci przyjęli nasze zaproszenia) o interesujące go sprawy.

Zobacz wideo

Chcieliśmy, żeby kandydaci wystąpili w naszej redakcji na żywo i mówili o swoich poglądach bez powtarzania ujęć i sztabu doradców za plecami. Zależało nam, by rozmowa z nimi była jak najbardziej spontaniczna i żebyście to Wy - nasi użytkownicy - mogli decydować o tym, czego będzie dotyczyć.

Teraz, na 13 dni przed II turą wyborów, chcielibyśmy dać Wam taką możliwość jeszcze raz - dlatego wysłaliśmy Andrzejowi Dudzie i Bronisławowi Komorowskiemu zaproszenia na naszą internetową debatę "jeden na jednego". Chcemy, żebyście to Wy grali główną rolę w tym spotkaniu - dlatego sto procent pytań zadanych kandydatom pochodzić będzie od Was.

Zobacz wideo

Jeśli obaj kandydaci przyjmą nasze zaproszenie, zaproponujemy im proste warunki uczestnictwa. Podczas wideorozmowy na żywo będą odpowiadać na zebrane wcześniej pytania od Was - internautów, które podzielone będą w kilka grup tematycznych. Zależy nam na tym, żeby dobór pytań (na pewno nie zdołamy zadać wszystkich) był maksymalnie przejrzysty - dlatego też ich selekcję powierzymy naszym partnerom ze Stowarzyszenia 61, prowadzącego stronę MamPrawoWiedziec.pl .

Ta niezależna, apartyjna organizacja pozarządowa, która stawia sobie za cel dostarczanie obywatelom informacji o osobach pełniących wybieralne funkcje publiczne, od 2006 roku w serwisie MamPrawoWiedziec.pl publikuje dane o doświadczeniu zawodowym i społecznym, poglądach, aktywności i stanie majątku posłów, senatorów, posłów do Parlamentu Europejskiego oraz kandydatów na te funkcje.

Wybrane pytania zada kandydatom moderator - wciąż jednak będą to Wasze pytania. Chcemy, by w ten sposób maksymalnie "skrócić dystans" między politykami a kandydatami - w naszym studiu będą oni musieli na żywo zmierzyć się z tym, co Was boli, irytuje lub ciekawi.

Dlatego też trzymamy kciuki, by zarówno zwycięzca I tury Andrzej Duda, jak i urzędujący prezydent Bronisław Komorowski przyjęli nasze zaproszenie i stanęli do debaty - nie tylko ze sobą nawzajem, ale przede wszystkim z Wami - obywatelami i wyborcami.

Przenosimy debatę prezydencką bliżej Was, tak by politycy odpowiadali na pytania, które ich zaskoczą - Wasze pytania. Nie bójcie się pytać. To Wasz głos.

Więcej o: