Wybory 2015. Komorowski po wynikach: Poważne ostrzeżenie dla obozu władzy

Prezydent Bronisław Komorowski o wynikach I tury wyborów: Moim zdaniem należy je odczytać jako poważne ostrzeżenie dla całego szeroko pojętego obozu władzy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach prezydenckich. Wszystkim, niezależnie od tego, na którego kandydata oddali głos. Szczególnie serdecznie dziękuję tym kilku milionom Polaków, którzy głosowali na mnie - powiedział prezydent chwilę po godz. 21.

- Trzeba też wyciągnąć daleko idące wnioski. Trzeba po prostu słuchać głosu wyborców, bo widać, że konieczna jest nie tylko mobilizacja wszystkich sił Polski racjonalnej i Polski umiarkowanej, ale też konieczne jest intensywne działanie na rzecz przywrócenia wiary w polską demokrację i Polskę obywatelską - stwierdził.

- Dlatego już dzisiaj zwracam się o współpracę do licznej grupy wyborców niewątpliwie rozczarowanych i oczekujących szybszych zmian, szybkiej modernizacji kraju i akcentujących potrzebę pobudzenia aktywności obywatelskiej jako źródła siły i energii społecznej w Polsce. Chcę poinformować, że już jutro rano przedstawię konkretne wnioski i konkretne propozycje w tym zakresie, adresowane do tych wyborców - zadeklarował.

- Gratuluję bardzo dobrego wyniku panu Pawłowi Kukizowi, gratuluję też mojemu głównemu konkurentowi, panu Andrzejowi Dudzie, kandydatowi PiS. Gratuluję i już dziś wzywam do debaty o sprawach dla Polski najważniejszych - mówił.

- Kochani, nie miejmy złudzeń, czeka nas ciężka praca i twarda walka, ale jestem przekonany, że również zwycięstwo - powiedział na koniec Komorowski.

Wyniki exit poll

Andrzej Duda wygrał I turę wyborów z poparciem 34,8 proc. - wynika z exit polls Ipsos dla TVP1, TVP Info, TVN24 i Polsat News. To oznacza, że kandydat PiS zmierzy się w II turze wyborów z Bronisławem Komorowskim. Urzędujący prezydent otrzymał 32,2 proc. poparcia.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: