Sondaż: Spada przewaga PO nad PiS. KORWiN wchodzi, PSL i SLD poza Sejmem

Gdyby wybory do parlamentu odbywały się w najbliższy weekend, wygrałaby je PO - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska dla ?Wiadomości? TVP 1. Po piętach Platformie depcze PiS, do Sejmu wchodzi jeszcze tylko partia KORWiN.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasTylko trzy partie weszłyby do Sejmu, gdyby wybory odbyły się w najbliższy weekend. Na czele najnowszego sondażu TNS Polska dla Wiadomości TVP jest Platforma Obywatelska z wynikiem - bez zmian - 34 proc. poparcia, ale goni ją PiS.

Prawo i Sprawiedliwość (wspólnie z Solidarną Polską i Polską Razem) zdobyło 30 proc. - czyli o 3 pkt proc. więcej niż w sondażu tego ośrodka sprzed tygodnia.

Sondaż TNS Polska | Create infographics

KORWiN wchodzi, PSL i SLD poza Sejmem

Jako trzecia partia do Sejmu dostałoby się ugrupowanie Janusza Korwin-Mikkego - partia KORWiN, na którą zagłosowałoby 6 proc. badanych - o 1 pkt proc. więcej niż przed tygodniem. Poza parlamentem znalazłyby się PSL i SLD z wynikami po 4 proc. Oznacza to, że słupek poparcia dla ludowców nie drgnął, SLD ubyło 2 pkt proc.

Na 2 proc. poparcia może liczyć Ruch Narodowy, na 1 pkt - Twój Ruch, na 0 pkt - Kongres Nowej Prawicy. 2 proc. chce głosować na inne partie, a aż 17 proc. nie wie, na kogo oddać głos. TNS Polska przeprowadził badanie dla "Wiadomości" TVP 1 metodą wywiadu telefonicznego w dniach 6-7 maja 2015 roku na próbie 1000 dorosłych Polaków.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: