Royal baby. Charlotte Elizabeth Diana - tak nazywa się córka księcia Williama i księżnej Kate

Córka księżnej Kate i księcia Williama będzie nazywać się Charlotte Elizabeth Diana. Oficjalny tytuł dziewczynki, która urodziła się w sobotę, to Jej Królewska Wysokość, Księżniczka Cambridge Charlotte. Drugie royal baby dołączyło do królewskiej rodziny Williama, Kate i małego George'a.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasKsiężna Kate urodziła swoje drugie dziecko w sobotę o godzinie 8.34. . Jak informowali przedstawiciele rodziny królewskiej, córka księżnej Kate jest zdrowa, po urodzeniu ważyła 3,7 kg.

Imiona księżniczki odwołują się do pozostałych członków rodziny królewskiej

Imiona stanowią potrójny hołd dla dziadka księżniczki i ojca Williama - księcia Karola (Charlotte to jeden z angielskich odpowiedników imienia Karolina), pierwszego w kolejce do brytyjskiego tronu, obecnej królowej Elżbiety II oraz matki Williama i Harry'ego - Diany, która zginęła tragicznie w sierpniu 1997 roku. Ponadto matka księżnej Cambridge ma na imię Carole.

Charlotte wraz z Alice były imionami najczęściej obstawianymi u bukmacherów. Wśród innych typów pojawiły się Elizabeth, Victoria, Olivia, a także Diana. Najmłodsza członkini rodziny królewskiej jest czwarta w kolejce do brytyjskiego tronu, po dziadku Karolu, ojcu Williamie i bracie George'u.

Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi w marcu do przepisów o sukcesji, w kolejce do tronu nie prześcigną jej już inni krewni płci męskiej. Ponadto, jeśli zechce, będzie mogła poślubić katolika bez utraty miejsca w kolejce dziedziczenia, na co wcześniejsze reguły nie zezwalały.

Royal baby I - George. Pierwszy syn księżnej Kate

Syn Kate i Williama, George urodził się 22 lipca 2013 roku. Zainteresowanie towarzyszące narodzinom chłopca ogarnęło wtedy nie tylko Wielką Brytanię, ale także USA. Zarówno szpital, jak i dom, w którym księżna przygotowywała się do porodu, były oblegane przez turystów i reporterów. Pod kliniką, w której rodziła Kate, dziennikarze zjawili się już kilka dni przed rozwiązaniem. Było ich tak wielu, że dla utrzymania porządku chodnik został podzielony na sektory, a "The Telegraph" na swojej stronie internetowej zamieścił transmisję na żywo spod szpitala.

Na royal baby zarobił także przemysł pamiątkarski - narodziny prawnuka Elżbiety II przyniosły brytyjskiej gospodarce zastrzyk gotówki sięgający prawie ćwierć miliarda funtów. Na co wydali te pieniądze fani korony? Na szampana, przyjęcia z okazji narodzin małego George'a, książki, płyty DVD, zabawki i inne akcesoria - od kubków i figurek z porcelany po kuchenne ścierki i rękawice.

Kim jest kobieta, która podbiła serce księcia Williama? Przeczytaj w książce >>

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: