Nigeryjska armia publikuje nagrania z ataku na obóz Boko Haram. Około 700 uwolnionych osób

Przez ostatnie dni nigeryjska armia sukcesywnie uwalniała kolejne kobiety i dzieci, które islamistyczne ugrupowanie Boko Haram więziło w lesie na północy kraju. Na upublicznionym nagraniu widać uciekających przed bombardowaniami i wybiegające z kryjówek zakładniczki.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasOkoło 275 osób wymagało pomocy medycznej z powodu niedożywienia i osłabienia. Ponad 20 jest hospitalizowanych z powodu ran postrzałowych i złamanych kończyn.

Urzędnicy próbują ustalić pochodzenie wszystkich kobiet. Niestety, wygląda na to, że wśród dziewcząt nie ma uczennic porwanych rok temu ze szkoły w Chibok. Większość zakładniczek pochodzi z miasta Gumsuri, które było atakowane wielokrotnie przez ostatni rok.

Kamienowane kobiety

Kobiety i dzieci zostały uwolnione przez nigeryjską armię, która zniszczyła kilkanaście obozów terrorystów w lesie Sambisa. Stamtąd wojskowymi ciężarówkami były przewożone ponad 300 km w głąb kraju, do obozu Malkohi, gdzie mają odpocząć, posilić się i opowiedzieć o swoich doświadczeniach z porwania.

Jedna z kobiet, z którą rozmawiał reporter agencji AP, poinformowała, że na wieść o nadchodzącej armii terroryści zaczęli kamienować kobiety. Nie była jednak w stanie ocenić, ile kobiet zostało zamordowanych.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: