Kto będzie prezydentem Rosji za 27 lat? Rosyjska telewizja ogłosiła projekt Prezydent-2042

"W 2042 roku Władimir Putin będzie miał 90 lat, a Dmitrij Miedwiediew 77" - mówią dziennikarze niezależnej rosyjskiej telewizji Dożdż. "Właśnie teraz jest czas na szukanie prezydenta" - dodają. Projekt ma przedstawić obraz pokolenia młodych Rosjan, którzy nie pamiętają czasów Związku Radzieckiego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"Wybory w 2042 roku wygra zupełnie inny człowiek. On lub ona urodzili się już po rozpadzie Związku Radzieckiego. Nie pamiętają zastoju, odwilży, pierestrojki i kolejki za kiełbasą" - dodają. Za to dobrze wiedzą jaka była Rosja w 2000 roku" - słyszymy w klipie promującym akcję .

Reguły są proste. Do redakcji mogą zgłaszać się osoby, które urodziły się między1991-1997 rokiem. Muszą przysłać jednominutowy spot wyborczy. Głosować będą widzowie. Zwycięzcy dostaną zaproszenie do studia, gdzie pod okiem specjalistów będą debatować o przyszłości swojego kraju. Według pomysłodawców projekt ma przybliżyć obraz młodych Rosjan, którzy nie pamiętają czasów Związku Radzieckiego.

"Rosja to nie tylko 17 milionów kilometrów kwadratowych"

Niektóre nagrania zostały już opublikowane na stronie telewizji Dożdż . Oto kilka cytatów: "Rosja to nie tylko 17 milionów kilometrów kwadratowych terytorium. To też mieszkania, w których żyjemy" - mówi 21-letni Fiodor z Jekaterynburga. "Chcę być z tymi, którzy uważają, że przyszłość naszego kraju jest w naszych rękach" - mówi 23-letni Anatolij z Petersburga. "Gospodarka przyszłości to gospodarka oparta na wiedzy, a nie czołgi i rakiety. Rosja powinna kroczyć europejską ścieżką rozwoju"

 

"Ode mnie nie usłyszycie przemów, że trzeba rozwijać gospodarkę" - mówi 21-letni Stanisław z Orenburga. "Powiem jedno: każdy człowiek - niezależnie od tego w jakim kraju żyje, chce żyć dobrze i spokojnie".

 

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: