18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

"Jesteś spoko dupa", "Ruch***bym", "Mokra ci*a". Mocny spot Feminoteki. Kobiety mówią, co usłyszały na swój temat [18+]

Większość kobiet w Polsce doświadcza molestowania seksualnego w przestrzeni publicznej. Feminoteka pisze, że mogło się z nim zetknąć nawet 85 proc. kobiet. Przygotowała spot, w którym kobiety mówią to, co usłyszały na swój temat. A nie są to miłe rzeczy.

- 85 proc. kobiet w Polsce doświadczyło molestowania w przestrzeni publicznej. Średnia wieku pierwszego doświadczenia molestowania to 12 lat. Spot "Słowa też gwałcą" ma pokazać, że także słowa składają się na to, co nazywane jest "kulturą gwałtu", która sprawia, że gwałt jest trywializowany i lekceważony, a kobiety boją się i wstydzą o nim mówić - pisze Feminoteka.

Kobiety w różnym wieku, które pojawiają się w spocie, powtarzają rzeczy, które usłyszały na swój temat. Często są to wulgarne, chamskie odzywki.

Joanna Piotrowska, szefowa fundacji, zdradza, że spot jest odpowiedzią na częste komentarze, że w Polsce coś takiego jak "kultura gwałtu" nie istnieje. - Kiedy ogłosiłyśmy, że szukamy kobiet do takiego filmiku, miałyśmy w jeden dzień 100 zgłoszeń. To pokazuje skalę - mówi w rozmowie z Tokfm.pl.

Fundacja Feminoteka jest organizacją pożytku publicznego - można oddać na nią 1 proc. podatku (jeśli jeszcze nie rozliczyliście PIT-a).

Zobacz wideo