Kurskiego rozwód na Twitterze. "Życzę Monice szczęścia i dziękuję za wspólnie przeżyte lata"

Jacek Kurski rozwiódł się z żoną. Zaraz po rozprawie, która odbyła się w Belgii, opublikował na Twitterze oświadczenia napisane przez oboje byłych małżonków. "Rozstaliśmy się w zgodzie, pełnym porozumieniu w najważniejszych dla rodziny kwestiach i honorowo" - napisał były europoseł.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasRozwód Kurskich orzeczono w Belgii, gdzie ostatni raz mieszkali wspólnie. Po rozprawie polityk umieścił na Twitterze oświadczenie o zakończeniu związku małżeńskiego.

"Rozstaliśmy się w zgodzie, pełnym porozumieniu w najważniejszych dla rodziny kwestiach i honorowo: oddałem żonie większość wspólnego majątku, podjąłem główny ciężar utrzymania naszych dzieci podlegających alimentacji (...). Życzę Monice szczęścia i dziękuję za wspólnie przeżyte lata" - napisał.

Poinformował przy tym, że podjął się utrzymania córki studiującej w Warszawie i w połowie, naprzemiennie z żoną, syna w Gdańsku. Zdaniem Kurskiego to "mężczyzna winien dźwigać ciężar utrzymania rodziny". Deklaruje również, że robi to mimo utraty pracy w PE. Co więcej, dzięki "przerwie od wielkiej polityki" spędza z dziećmi więcej czasu niż pracująca żona.

"Życzę powodzenia Jackowi"

Monika Kurska napisała natomiast, że małżonkowie porozumieli się w kwestiach materialnych i rozstają się w zgodzie. "Życzę powodzenia Jackowi w jego dalszej karierze politycznej" - czytamy.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: