Gwałtowna ulewa w Łódzkiem. Gradobicie, samochody zalane po dach

Gwałtowna ulewa z gradobiciem przeszła nad Brzezinami w woj. łódzkim. Trwała zaledwie kilkanaście minut. Miejscowość jest całkowicie zalana. Na miejscu pracuje ponad 100 strażaków - informuje TVP Info.

Jesteś świadkiem podobnych wydarzeń? Prześlij nam zdjęcia lub informacje! >>

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWskutek podtopień w okolicach Brzezin droga krajowa nr 72 jest zamknięta. Wyznaczone są objazdy - podaje TVP Info . - Ulewa trwała zaledwie 17 minut, a prawie całe miasto jest podtopione. Zalanych jest częściowo kilkadziesiąt budynków oraz droga krajowa - mówił Arkadiusz Makowski z wojewódzkiej straży pożarnej w Łodzi na antenie TVN24 .

Nawałnica przeszła też nad Częstochową. Większość ulic zostało zalanych, a ruch drogowy jest sparaliżowany - podaje częstochowska "Gazeta Wyborcza".

Wcześniej Biuro Prognoz Meteorologicznych zapowiadało burze z silnymi opadami. Mają potrwać do środy. Wiatr w czasie burz w porywach może osiągnąć do 70 km na godz. W nocy możliwe jednostajne opady. Prognozowana wysokość opadów - łącznie od 25 mm do 35 mm.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało ostrzeżenie, że w województwie opolskim i śląskim występuje drugi stopień zagrożenia hydrologicznego. TVN Meteo podaje, że gradobicie jest też możliwe w woj. mazowieckim.

Zobacz wideo

Ulewa. Zalane domy i auta, nieprzejezdna droga krajowa

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: